USWE MTB Hydro 8l
Ride it
100% stabiel, beweegt en hobbelt niet
Veel vakjes voor tools, snacks en essentials
Comfortabel, ook op lange dagen
Hydrapak en Blaster Bite Valve zijn lekvrij
Skip it
Geen opbergruimte vooraan
Minder geschikt voor meerdaagse tochten
NDM Harnas is (even) wennen
Check it out
Bekijk prijs bij amazon.nlDit is een affiliate link. Jij betaalt niks extra en je steunt onze website. Meer info
Waarom de USWE MTb Hydro 8l?
Tijdens verschillende marathons en ultra tochten begin ik me na een tijdje te ergeren aan het wiebelen en erg “aanwezig” zijn van mijn fietsrugzak. Ik wilde een rugzak die me minder stoorde en minder last bezorgde, maar wel nog steeds plaats bood voor water, tools, extra kleding én voeding.
Tijdens de Cape Epic in 2022 was de USWE Outlander plots de go-to hydratatie oplossing voor de profs. Voor mij uiteraard wat te klein gezien er geen opbergruimte in die rugzak is. Wel sprak het No Dancing Monkey harnas me meteen aan.
Zo ging ik op zoek in het aanbod van USWE en stootte ik op de MTB Hydro. Ik koos voor de middelste versie met 8 liter inhoud; 5 liter storage en een Hydrapak waterzak van 3 liter.
Ondertussen heb ik met deze rugzak de afgelopen jaren 3 keer een Stoneman gefiets, waarvan 2 in 1 dag en finishte ik de Limburg 200 ultra eveneens in 1 dag. Daarnaast nam ik met deze rugzak ook deel aan diverse Ardennen marathons en werkte ik er uiteraard mijn eigen rondjes zowel lokaal als in de Ardennen mee af…
Geteste setups: USWE MTB Hydro 8l zowel quasi leeg voor een kort rondje als tot de nok gevuld (met tools, kleding, eten en water) tijdens een marathon of ultra.
Getest in/op: lokale trails, Ardennenmarathons, Stoneman Arduenna & Miriquidi, MTB trails Spa en Amblève trail centrum, Limburg 200,…
Periode: Ik heb de USWE MTB Hydro in 2022 aangekocht en gebruik hem tot op vandaag nog steeds tijdens al mijn ritten en in alle omstandigheden.



Sterke punten van de USWE MTB Hydro
Stabiliteit: het “No Dancing Monkey” harnas doet wat het belooft: de zak beweegt niet. Zelfs in technische afdalingen en over hobbelige paden blijft hij strak op de rug mits je hem uiteraard juist afgesteld hebt.
Comfort & pasvorm: dankzij het ergonomische ontwerp verdeelt de rugzak het gewicht goed. Je krijgt geen pijnlijke schouders of rug, zelfs niet na uren rijden. Mijn langste rit met deze rugzak was meer dan 11 uur… Qua ventilatie is deze rugzak ook goed uitgerust. Uiteraard zal het zonder rugzak nog wel wat frisser en geventileerder aanvoelen op je rug…
Hydratatie: de opening van de Hydrapak vinden toen ik deze de allereerste keer wilde vullen was niet simpel, maar uiteindelijk is dat het dus wel. De zak kan binnenste buiten gekeerd worden en is daardoor makkelijk schoon te maken. Zowel de zak als de Blaster Bite valve zijn lekvrij.
Indeling: er is genoeg ruimte voor snacks, essentiële tools en onderdeeltjes en zelfs een jasje of armstukken bijvoorbeeld. De rugzak blijgt gevuld ook erg stabiel en gaat zeker niet lomp aanvoelen. Een volle waterzak van 3 liter gaat er zeker in maar dan wordt de opbergruimte vanzelfsprekend wat compacter.
Minder sterke punten
Geen opbergruimte vooraan: bij deze rugzak mis ik soms wel wat extra opbergruimte op het harnas, dus aan de voorkant. Je kan een smartphone zakje apart kopen dat je aan de schouderriem van het harnas kan bevestigen. Hier zou je ook kleine essentials (die je bij de hand wil hebben) of wat kleine snacks of gels in kunnen stoppen.
Minder geschikt voor bikepacking: voor een meerdaagse bikepacking trip kom je in mijn ogen wel te kort met deze MTB Hydro, zelfs als je kiest voor de grotere 12 liter versie.
NDM harnas is even wennen: het No Dancing Monkey harnas is subliem en doet wat het belooft maar om 100% van het gewenste effect te genieten moet het best strak zitten en dan kan even wennen zijn in het begin. Maar het went zeker en je kan gewoon perfect ademen zoals met eender welke andere rugzak. Het vergt een klein beetje afstelling en finetuning.
Eindoordeel
De USWE MTB Hydro 8L is een uitstekende keuze voor mountainbikers die stabiliteit en comfort willen op lange ritten. Dankzij het unieke harnas vergeet je bijna dat je een rugzak draagt. Voor marathons, trailritten en een dagtocht is dit zeker een te overwegen keuze.
Ideaal voor rijders die maximale bewegingsvrijheid willen zonder concessies in hydratatie, comfort en opbergruimte voor essentials.


Alternatieven voor de Wicked Will
Osprey Raptor 10: iets meer volume, strakkere looks én pockets op de heupriemen. De watercapaciteit is met 2,5 liter iets lager.
Camelbak M.U.L.E. EVO 12: 3 liter watercapaciteit en iets meer opbergruimte, ook op de schouderriem.
Thule Vital 8L: watercapaciteit van 2,5 liter en daarnaast een soortgelijke opbergruimte met een extra meshvak en lus voor een minipompje.
Schwalbe Wicked Will specificaties
Harnas | Inhoud | Gewicht | Maatvoering | Afmeting | Geschikt voor |
---|---|---|---|---|---|
No dancing Monkey 4-punts systeem | 8L: 5 liter inhoud + 3 liter Hydrapak | +- 545 gram (zonder Hydrapak) | Borstomtrek 84 – 110 cm | 42 x 19 x 12 cm | MTB en gravel |
FAQ
Is de USWE Hydro geschikt voor marathons?
Ja, absoluut. Dankzij het bounce-free design, de grote watercapaciteit én ruimte voor tools en snacks is deze ideaal voor een lang dag in het zadel.
Hoe groot is het reservoir?

De Hydrapak waterzak heeft een maximale capaciteit van 3 liter. Volledig gevuld vergt het wel wat duw- en trekwerk om de zak volledig in het daarvoor voorziene vak te krijgen, maar het kan!
Blijft hij ook zitten tijdens technische trails?
100% mits je het harnas goed afgesteld hebt. Op technische trails en in stevige afdalingen blijft de rugzak roerloos in dezelfde positie op je rug zitten en zal het zelfs aanvoelen alsof je geen rugzak draagt.